Asociace Crowdfundingových Platforem

Chci se stát členem

Asociace Crowdfundingových Platforem

PRO VLASTNÍKY PROJEKTŮ

Poskytovatelé skupinového financování musí získat příslušnou licenci od ČNB nejpozději do 10. listopadu 2023. V opačném případě po tomto datu nesmí zveřejňovat nové projekty.

Kromě toho, že pak budou moci snadno rozšířit své služby i do všech dalších států Evropské unie bez nutnosti získávání dalších licencí, regulace zvýší atraktivitu tohoto způsobu investování. Nárůst investic přes crowdfundingové platformy by mohl již během prvního roku dosáhnout výše několika desítek procent, v dalších letech by růst mohl být i násobný.

V mnohém to závisí i na samotném IT systému, který crowdfundingová platforma využívá či hodlá využívat. Uživatelské prostředí musí být jednoduché a srozumitelné pro budoucí klienty, hlavně při samotné registraci, i přes velký počet zákonných požadavků na klienta, či samotný projekt. Rovněž IT systém musí být přehledný s dostatkem relevantních informací o jednotlivých projektech.

“Dohled ČNB jednoznačně zatraktivní crowdfunding pro drobné investory.”

Klienti v dnešní době jsou značně nároční, sami si vyhledávají informace ohledně možného investování, rovněž vyhledávají informace o možné diverzifikaci, a pokud už se rozhodnou, tak očekávají rychlou a jednoduchou formu sjednání, a pokud možno od malých částek, tak jak si na zkoušku, v případě spokojenosti s investicí a prvním důkazem, že se mu částka i s úroky vrátila, tak je ochoten částku navýšit a investovat i na delší období.

Scroll to Top