Asociace Crowdfundingových Platforem

Chci se stát členem

Asociace Crowdfundingových Platforem

Dne 9.10.2023, právě jeden den před ukončením přechodného období, společnost Fingood získala evropskou crowdfundingovou licenci jako třetí v pořadí.

“Po pečlivé přípravě a věnovanému úsilí s radostí oznamujeme zisk plné evropské crowdfundingové licence. Touto licencí splňuje Fingood veškeré legislativní podmínky ze strany Evropské unii a České národní banky. Jsme jednou ze dvou nezávislých crowdfundingových platforem v tuzemsku, která získala tuto licenci bez bankovní instituce v zádech.” uvádí na svých webových stránkách společnost.

Se ziskem plné evropské licence se řadí Fingood po bok několika desítek evropských platforem, kdy se jim otevírají pomyslné brány do celé Evropy.

Jednoznačně největším crowdfundingovým trhem v Evropě je Německo následované Francií či Nizozemím. „Právě tyto trhy mohou být do budoucna zajímavé i pro nás. Tréninkovým hřištěm pro nás ale bude slovenský trh, věřím, že už v příštím roce,“ vysvětluje Vít Endler, CEO Fingoodu.

Naopak nepočítá s expanzi Fingoodu dále na východ. „Ve východní Evropě stále zůstává problémem kvalita dat nutná k posouzení životaschopnosti jednotlivých projektů,“ dodává společnost.

„I díky licenci počítáme s tím, že v příštím roce budeme pokračovat v rychlém růstu, rádi bychom pomohli dalším českým firmám v jejich rozvoji. Dokáži si představit, že v příštím roce přes nás čeští investoři poskytnou českým firmám dvě miliardy korun,“ očekává Vít Endler.

K vyššímu komfortu investorů povede také investiční automat. Ten umožní investorům investovat automaticky do příležitostí dle jejich chuti a preferencí. Ještě snadnější reinvestování a tím i vyšší výnosy investic.

Gratulujeme.

Scroll to Top