Asociace Crowdfundingových Platforem

Chci se stát členem

Asociace Crowdfundingových Platforem

Od budúceho roka  by si Slováci mali za svoje neresti výrazne priplatiť. Slovensko v roku 2025 čaká konsolidácia verejných financií na úrovni 1,4 miliardy eur. Vláda plánuje zaviesť nové dane, ktoré budú cieliť na náš nezdravý životný štýl, po novom by si mali priplatiť užívatelia nikotívnových vrecúšok, elektronických cigariet ale aj milovníci sladených nápojov.

Že preháňam? Slovensko je v pomere k veľkosti ekonomiky drahší (výdavky 47,9 % HDP v 2022), ako ten dánsky (47,2 %) a rovnako drahý ako ten švédsky (48 %).  Tak ako v Dánsku to na Slovensku zatiaľ ani náhodou nefunguje.

Verejné výdavky narástli ako rakovina, pričom kvalita verejných služieb ďalej degraduje. Keď niečo nefunguje, nie je riešením dávať do toho ešte viac peňazí na úkor súkromného sektora, ktorý nás jediný drží nad vodou. Pokrok Slovenska posledných 20 rokov, koľko ubehlo od významnejších reforiem, vyrobili práve súkromníci – zamestnávatelia a zamestnanci, ktorí svojou prácou zlepšujú svet okolo nás. A spravili to napriek politikom a ich politikám.

 

Zdroj: Pravda, jurajkarpis.com

Scroll to Top